Samsung QE77S95FAUXUZ — bu haqiqiy premium darajadagi OLED televizor bo‘lib, uyingizni to‘liq formatdagi uy kinoteatriga aylantiradi. 77 dyuymli ulkan ekran va OLED texnologiyasi tufayli har bir piksel mustaqil yoritiladi, natijada mukammal qora rang, cheksiz kontrast va nihoyatda chuqur tasvir hosil bo‘ladi. Eng qorong‘i sahnalarda ham ilgari sezilmagan mayda detallarni ko‘rish mumkin.
Kuchli ichki audio tizimi tiniq va hajmli ovoz bilan tasvirni yanada jonlantiradi, film va o‘yinlarda to‘liq sho‘ng‘ish hissini beradi. Juda yupqa va zamonaviy korpusi har qanday interyerga oson moslashadi. Samsung QE77S95FAUXUZ — eng yuqori tasvir sifati, ilg‘or texnologiyalar va nafis dizaynni tanlaydiganlar uchun ideal qaror.
| Ekran o'lchami | 77 |
| Ruxsat | 4K (3,840 x 2,160) |
| Yangilanish tezligi | 100 Gts (165 Gts gacha) |
| Yorqinlikka qarshi qoplama | OLED porlashsiz |
| Tasvir protsessor | NQ4 AI Gen3 protsessori |
| Yuqori dinamik diapazon | OLED HDR Pro texnologiyasi |
| HDR 10+ | Ha (ADAPTIVE / GAMING) |
| Kontrast | O'z-o'zidan yorituvchi piksellar texnologiyasi |
| Ko'rish burchagi | Ultra keng ko'rish burchagi |
| Kontrastni kuchaytirish texnologiyasi | Real Depth Enhancer texnologiyasi |
| Harakat texnologiyasini qo'llab-quvvatlash | Motion Xcelerator 165Hz texnologiyasi |
| Intellektual kalibrlash | Asosiy |
| Moslashuvchan tasvir | AI optimallashtirilgan/AI xususiylashtirish |
| Ruxsatni aqlli o'lchash (AI yuqori darajali) | 4K AI Upscaling Pro texnologiyasi |
| AI Motion Enhancer | AI Motion Enhancer Pro texnologiyasi |
| HDR yorqinligini optimallashtiruvchi | mavjud |
| Rejissyor rejimi (FMM) | mavjud |
| Rang kuchaytirgich | Color Booster Pro |
| AI HDR remastering | Auto HDR Remastering Pro texnologiyasi |
| EyeComfort rejimi | mavjud |
| Dolby Atmos | mavjud |
| Ob'ektni kuzatish ovozini qo'llab-quvvatlash | OTS+ texnologiyasi |
| Q-simfoniya | mavjud |
| Chiqish ovoz quvvati (RMS) | 70 Vt |
| Karnay turi | 4.2.2-kanal |
| Faol ovoz kuchaytirgich | Ha (Active Voice Amplifier Pro) |
| Moslashuvchan ovoz | Ha (Adaptive Sound Pro) |
| 360 audio | mavjud |
| operatsion tizim | Tizen™ Smart TV |
| Bixby qo'llab-quvvatlash | mavjud |
| Ovozni uzoqdan aniqlash | mavjud |
| Veb-brauzer | mavjud |
| SmartThings Hub / Matter Hub / IoT-sensor funksionalligi / Tez masofadan boshqarish | mavjud |
| Bir nechta qurilmalardan foydalanish imkoniyati | Ekran/audio aks ettirish: televizordan smartfonga, smartfondan televizorga; televizordan ekranni aks ettirishni boshlang, Wi-Fi orqali televizorni yoqing, televizordagi smartfon tarkibini teginish orqali ko‘ring (Ko‘rishga teging). |
| Ko'p ko'rish | 2 tagacha video |
| Ichki rejim | mavjud |
| Apple AirPlay | mavjud |
| Kundalik+ | mavjud |
| Xotirani taqsimlash | mavjud |
| Karaoke mikrofon | mavjud |
| Avtomatik o'yin rejimi (ALLM) | mavjud |
| Game Motion Plus qo'llab-quvvatlash | mavjud |
| Dinamik qora ekvalayzer | mavjud |
| VRR | mavjud |
| Surround ovoz | mavjud |
| Super-ultra-keng o'yin ko'rinishi | mavjud |
| O'yin paneli | mavjud |
| Minimapni kattalashtirish | mavjud |
| FreeSync | FreeSync Premium Pro texnologiyasi |
| G-SYNC | mavjud |
| AI avtomatik oʻyin rejimi | mavjud |
| Raqamli eshittirish | DVB-T2CS2 |
| Analog tyuner | mavjud |
| CI (Common Interface) karta uyasi | CI+(1.4) |
| Ma'lumotlarni uzatish | HbbTV 2.0.4 (RU) |
| TV Key ilovasini qo'llab-quvvatlash | mavjud |
| HDMI ulagichi | 4 dona. |
| HDMI (yuqori kadr tezligi) | 4K 165Hz (HDMI 1/2/3/4 uchun) |
| USB ulagichi | 3 x USB-A, 1 x USB-C |
| Ethernet (mahalliy tarmoq) | 1 dona |
| Raqamli audio chiqishi (optik) | 1 dona |
| Antenna kiritish (er usti/kabel televideniesi) | 1/1(Kabel televideniesi uchun umumiy kirish)/1 |
| Qo'shimcha modullarni ulash uchun kengaytirish uyasi (CI uyasi) | 1 dona |
| HDMI Ovozni qaytarish kanali | eARC |
| Wi-Fi | Ha (Wi-Fi 5) |
| Bluetooth | Ha (5,3) |
| Anynet+ (HDMI CEC) qo'llab-quvvatlashi | mavjud |
| Bitta ulanish qutisi | Bitta ulanish (I24 CHK) |
| EPG funktsiyasi | mavjud |
| Kengaytirilgan PVR funksiyasi | mavjud |
| IP nazorati | mavjud |
| OSD tili | Qo'llab-quvvatlanadigan tillar soni: 32 |
| Maxsus imkoniyatlar - Ovozli qo'llanma | Chex (Chexiya), Daniya (Daniya), Golland (Niderlandiya), Ingliz (Buyuk Britaniya), Fin (Finlyandiya), Fransuz (Fransiya), Nemis (Germaniya), Yunon (Gretsiya), Venger (Vengriya), Italiya (Italiya), Koreys (Koreya), Norvegiya (Norvegiya), Polsha (Polsha), Portugal (Portugaliya), Ruminiya (Ruminiya), Rus (Rossiya), Slovakiya (Slovakiya), Ispaniya (Ispaniya), Shved (Shvetsiya) |
| Ko'zi ojizlarni qo'llab-quvvatlash | Kattalashtirish, Tasvirning ovozli tavsifi, Menyu va matnni masshtablash, Yuqori kontrast, Rangda ko‘rish, Rangni o‘zgartirish, Qora va oq rejim, Tasvirni o‘chirish |
| Eshitish qobiliyati zaif odamlarni qo'llab-quvvatlash | Yopiq taglavha (subtitrlar), ko'p chiqishli audio, imo-ishora tilini kattalashtirish |
| Harakat buzilishlarini qo'llab-quvvatlash | Masofadan boshqarish pulti ilovasida sekin tugmani takrorlash (masofadan boshqarish pult tugmachasini uzoq vaqt bosib turganingizda takroriy belgilarni (masalan, raqamlarni) yo‘q qiladi). Barcha modellar uchun |
| Quvvatlantirish manbai | AC100-240V~ 50/60Hz |
| Quvvat iste'moli (maksimal) | 700 Vt |
| Quvvat iste'moli (kutish rejimida) | 0,50 Vt |
| Quvvat iste'moli (normal rejim) | 172 Vt |
| Yillik energiya iste'moli (EI standarti) | 251 kVt/soat |
| Ekologik sensor | mavjud |
| Avtomatik energiya tejash | mavjud |
| Energiya samaradorligi klassi | A |
| Avtomatik o'chirish | mavjud |
| Paketdagi o'lchamlar (WxHxD) | 1893 x 1153 x 185 mm |
| Stend bilan o'lchamlari (WxHxD) | 1716.6 x 1048.1 x 286.4 mm |
| Stendsiz o'lchamlar (WxDxH) | 1716.6 x 984.1 x 11.2 mm |
| Stend (Asosiy) (WxD) | 360.0 x 286.4 mm |
| VESA spetsifikatsiyasi | 400 x 400 mm |
| Paket og'irligi | 54.0 kg |
| Stend bilan og'irlik | 40.0 kg |
| Stendsiz vazn | 28.2 kg |