Samsung QE75QN900FUXUZ — bu 75 dyuymli flagman Neo QLED 8K televizor bo‘lib, eng talabchan foydalanuvchilar uchun yaratilgan. Unda Samsung’ning tasvir, ovoz va aqlli texnologiyalar bo‘yicha eng so‘nggi ishlanmalari mujassam. Ultimate 8K Dimming Pro lokal yoritish texnologiyasi va kuchli NQ8 AI Gen2 Processor yordamida hatto standart kontent ham nihoyatda tiniq, ranglarga boy va tabiiy ko‘rinadi.
Motion Xcelerator 165 Gts va AI Motion Enhancer texnologiyalari tezkor sahnalarda ham maksimal silliqlikni ta’minlab, harakatdagi obyektlarni aniq va ravon ko‘rsatadi. Quantum Mini LED Pro yoritish tizimi esa yorug‘lik “zasyetlari”ni bartaraf etib, chuqur kontrast va mukammal qora rangni taqdim etadi.
Kuchli 70 Vt quvvatga ega Hole Array Speaker akustik tizimi hajmli va tiniq ovoz yaratadi. Samsung QE75QN900FUXUZ — katta mehmonxona yoki uy kinoteatri uchun ideal tanlov bo‘lib, tomoshani yangi darajaga olib chiqadi.
| Ekran o'lchami | 75 |
| Yangilanish tezligi | 100 Gts (4K 165 Gts gacha) |
| Ruxsat | 8K (7,680 x 4,320) |
| Yorqinlikka qarshi qoplama | Yorqinlik yo'q |
| Tasvir protsessor | NQ8 AI Gen2 protsessori |
| Yuqori dinamik diapazon | Neo Quantum HDR 8K Pro |
| HDR 10+ | Ha (ADAPTIVE / GAMING) |
| Ruxsatni aqlli o'lchash (AI yuqori darajali) | 8K AI oshirish texnologiyasi |
| Kontrast | Quantum Mini LED Pro texnologiyasi |
| Ko'rish burchagi | Ultra keng ko'rish burchagi |
| Mahalliy ekranni xiralashtirish texnologiyasi: Micro Dimming (soya va yorug'likdagi tafsilotlarni ko'rsatish uchun) | Ultimate 8K Dimming Promising Pro Technology |
| Kontrastni kuchaytirish texnologiyasi | Real Depth Enhancer Pro texnologiyasi |
| Harakat texnologiyasini qo'llab-quvvatlash | Motion Xcelerator 165Hz |
| Intellektual kalibrlash | Asosiy/professional |
| Rejissyor rejimi (FMM) | mavjud |
| AI harakatni kuchaytiruvchisi | AI Motion Enhancer texnologiyasi |
| HDR yorqinligini optimallashtiruvchi | mavjud |
| Rang kuchaytirgich | Color Booster Pro texnologiyasi |
| AI HDR remastering | Auto HDR Remastering texnologiyasi |
| EyeComfort rejimi | mavjud |
| Dolby Atmos | mavjud |
| Ob'ektni kuzatish ovozini qo'llab-quvvatlash | OTS+ texnologiyasi |
| Q-simfoniya | mavjud |
| Chiqish ovoz quvvati (RMS) | 70 Vt |
| Karnay turi | 4.2.2-kanal |
| Faol ovoz kuchaytirgich | Ha (Active Voice Amplifier Pro) |
| Moslashuvchan ovoz | Ha (Adaptive Sound Pro) |
| 360 Audio | mavjud |
| operatsion tizim | Tizen™ Smart TV |
| Bixby qo'llab-quvvatlash | mavjud |
| Ovozni uzoqdan aniqlash | mavjud |
| Veb-brauzer | mavjud |
| SmartThings Hub / Matter Hub / IoT-sensor funksionalligi / Tez masofadan boshqarish | mavjud |
| Bir nechta qurilmalardan foydalanish imkoniyati | Ekran/audio aks ettirish: televizordan smartfonga, smartfondan televizorga; televizordan ekranni aks ettirishni boshlash; WiFi orqali televizorni yoqing; Smartfon tarkibini televizorda teginish orqali ko'rish (Tap ko'rish) |
| Ko'p ko'rish | 4 tagacha video |
| Apple AirPlay | mavjud |
| Kundalik+ | mavjud |
| Xotirani taqsimlash | mavjud |
| Generativ fon rasmi | mavjud |
| Karaoke mikrofon | mavjud |
| Avtomatik o'yin rejimi (ALLM) | mavjud |
| Game Motion Plus qo'llab-quvvatlash | mavjud |
| Dinamik qora ekvalayzer | mavjud |
| VRR | mavjud |
| Surround ovoz | mavjud |
| Super-ultra-keng o'yin ko'rinishi | mavjud |
| Minimapni kattalashtirish | mavjud |
| FreeSync | FreeSync Premium Pro texnologiyasi |
| AI avtomatik oʻyin rejimi | mavjud |
| Raqamli eshittirish | DVB-T2CS2 |
| Analog tyuner | mavjud |
| CI (Common Interface) karta uyasi | CI+(1.4) |
| Ma'lumotlarni uzatish | HbbTV 2.0.4 (RU) |
| TV Key ilovasini qo'llab-quvvatlash | mavjud |
| HDMI ulagichi | 4 |
| USB ulagichi | 2 x USB-A |
| HDMI (yuqori kadr tezligi) | 8K 60Hz, 4K 165Hz (HDMI 1/2/3/4 uchun) |
| Ethernet (mahalliy tarmoq) | 1 dona |
| Raqamli audio chiqishi (optik) | 1 dona |
| Antenna kiritish (er usti/kabel televideniesi) | 1/1 (Kabel televideniesi uchun umumiy kirish)/1 |
| Qo'shimcha modullarni ulash uchun kengaytirish uyasi (CI uyasi) | 1 dona |
| Wi-Fi | Ha (Wi-Fi 6) |
| Bluetooth | Ha (5,3) |
| Anynet+ (HDMI CEC) qo'llab-quvvatlashi | mavjud |
| HDMI Ovozni qaytarish kanali | eARC |
| San'at do'koni | mavjud |
| Knox Vault | mavjud |
| O'rnatilgan POP funksiyasi | mavjud |
| EPG funktsiyasi | mavjud |
| Kengaytirilgan PVR funksiyasi | mavjud |
| IP nazorati | mavjud |
| OSD tili | Qo'llab-quvvatlanadigan tillar soni: 32 |
| Maxsus imkoniyatlar - Ovozli qo'llanma | Chexiya (Chexiya), Daniya (Daniya), Gollandiya (Niderlandiya), ingliz (Birlashgan Qirollik), Finlyandiya (Finlyandiya), frantsuz (Frantsiya), nemis (Germaniya), yunon (Gretsiya), vengriya (Vengriya), italyan (Italiya), koreys (Koreya), Norvegiya (Norvegiya), polyak (Polsha (Rus), Ruminiya), (Rossiya), Slovakiya (Slovakiya), Ispaniya (Ispaniya), Shvetsiya (Shvetsiya) |
| Ko'zi ojizlarni qo'llab-quvvatlash | Reluminos, masshtablash, audio tavsifi, menyu va matnni masshtablash, yuqori kontrast, SeeColors, ranglarni inversiyalash, kulrang shkala, tasvir ovozini o‘chirish |
| Eshitish qobiliyati zaif odamlarni qo'llab-quvvatlash | Yopiq taglavha (subtitrlar), ko'p chiqishli audio, imo-ishora tilini kattalashtirish |
| Harakat buzilishlarini qo'llab-quvvatlash | Masofadan boshqarish pulti ilovasida sekin tugmani takrorlash (masofadan boshqarish pult tugmachasini uzoq vaqt bosib turganingizda takrorlanadigan belgilarni (masalan, raqamlarni) yo'q qiladi). Barcha modellar uchun |
| Ekologik sensor | mavjud |
| Quvvatlantirish manbai | AC100-240V~ 50/60Hz |
| Quvvat iste'moli (maksimal) | 490 Vt |
| Energiya samaradorligi klassi | A |
| Quvvat iste'moli (kutish rejimida) | 0,50 Vt |
| Quvvat iste'moli (normal rejim) | 201 Vt |
| Yillik energiya iste'moli (EI standarti) | 293 kVt/soat |
| Avtomatik o'chirish | mavjud |
| Avtomatik energiya tejash | mavjud |
| Paketdagi o'lchamlar (WxHxD) | 1831.0 x 1080.0 x 170.0 mm |
| Stend bilan o'lchamlari (WxHxD) | 1680.0 x 992.7 x 319.8 mm |
| Stendsiz o'lchamlar (WxDxH) | 1680.0 x 958.1 x 38.5 mm |
| Stend (Asosiy) (WxD) | 1404.7 x 319.8 mm |
| Stend (minimal) (WxD) | 340.7 x 319.8 mm |
| VESA spetsifikatsiyasi | 400 x 400 mm |
| Paket og'irligi | 45.7 kg |
| Stend bilan og'irlik | 36.3 kg |
| Stendsiz vazn | 35.8 kg |