Xiaomi Robot Vacuum X20 Pro EU — to‘liq avtomatlashtirilgan premium robot-pylasos bo‘lib, quruq va nam tozalashni inson aralashuvisiz bajaradi. 2,5 litrli o‘z-o‘zini tozalovchi stansiya tufayli qurilma 75 kungacha avtomatik ishlashi mumkin, changni bo‘shatish esa atigi 10 soniyani oladi.
180 ayl/min tezlikda aylanadigan ikki shvabra qahva, ichimlik va yopishqoq dog‘larni samarali ketkazadi. Ultratovush texnologiyasi gilamlarni aniqlab, nam moplarni avtomatik ko‘taradi. LDS lazer navigatsiyasi va S-Cross™ to‘siqlardan qochish tizimi aniq xaritalash va silliq harakatni ta’minlaydi.
| Turi | Robot changyutgich |
| Shovqin darajasi | 65 dB |
| Tozalash turi | Quruq / nam |
| Og'irligi | 3.7 kg |
| Tozalash maydoni | 160 m² |
| Batareyani zaryad qilish vaqti | 390 min |
| Batareyaning ishlashi | 160 min |
| Batareya turi | Li-Ion |
| Batareya quvvati | 5200 mA/soat |
| Displey | Yo'q |
| Yon cho'tka | 1 |
| Chang yig'uvchi | 0.29 L |
| Quvvat iste'moli | 55 Vt |
| Filtr | HEPA |
| Paket og'irligi | 3.9 kg |
| Qadoqlash kengligi | 43.2 sm |
| Qadoqlash uzunligi | 40 sm |
| Paket balandligi | 61.6 sm |